Ogłoszenia duszpasterskie na 26.05.2024 r. – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna, i Ducha Świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej i wielu wierzących w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego rozpoczyna codzienną aktywność. Ten gest i te słowa niech nam towarzyszą zawsze, przypominając, że naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy. Otwórzmy się na dar Bożej miłości, jaki płynie na nas z Eucharystii.

1. Dzisiaj odbywa się w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna jest o godz. 1000, 1130 i 1300. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 900 i 1900 na które zapraszamy parafian. W ramach „białego tygodnia”, zapraszamy w poniedziałek, środę na Msze św. o godz. 1800 oraz na Uroczystość Bożego Ciała.

2. Do piątku zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe.W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia czcić będziemy Niepokalane Serce Matki Bożej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów w środę, 29 maja po Mszy św. w kościele;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 1 czerwca o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 czerwca po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

6. W środę,  29 maja (przed Bożym Ciałem) biuro parafialne będzie zamknięte. 

7.W przeżywanym jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, w dniach 20-21 września br organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Bambergu, rodzinnego miasta św. Ottona. Szacowany koszt pielgrzymki to 1000 zł. W cenę wliczony jest: transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik i opłaty za wstępy do zwiedzanych miejsc. Wstępne zapisy w zakrystii kościoła po Mszach św. Ilość miejsc ograniczona – 18 osób.

8. 30 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

W Boże Ciało zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 (z procesją Eucharystyczną).

9. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 1230. Próba dzieci we wtorek 28 maja o godz. 1900 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 31 maja od godz. 1700 do 1745.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Siemankowicza. Niech spoczywa w pokoju.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz