Ogłoszenia duszpasterskie na 26.04.2020 r. – 3 niedziela wielkanocna

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.
Zostaliśmy wykupieni od zła drogocenną Krwią Chrystusa. Przeprośmy teraz za nasze grzechy, aby w nas objawiła się oczyszczająca moc ofiary Zbawiciela.

W trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. 

1. Msze święte w niedzielę odprawiane są według stałego harmonogramu, tj. o godz. 800, 930, 1100, 1230, i 1900.. W tygodniu o godz. 1800.  Według nowych rozporządzeń obowiązuje nas ograniczenie do 10 osób liczby wiernych uczestniczących we Mszy św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.
  • Możliwość spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godz. 1800. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od godziny 1700 do 1745. Odwiedzin chorych z posługą sakramentalną, ze względu na sytuację epidemiczną, nie będzie. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

4. Od piątku – 1 maja zapraszamy w dzień powszedni po Mszach św. na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego.

5. Po konsultacjach z rodzicami uroczystość I Komunii Świętej przeniesiona została z ostaniej niedzieli maja na niedzielę 13 września.

6. Dziękuję za każde wsparcie i pomoc udzieloną parafii, a także za przekazany 1% na rzecz Fundacji Wspierania Inicjatywy „Ad melis” działającej przy parafii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „L’Osservatore Romano”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy a nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei.

Proboszcz