Ogłoszenia duszpasterskie na 26.04.2015 r. – 4 niedziela wielkanocna

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;
 • nabożeństwo majowe od 1 maja codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w piątek na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie 1800. Zaś okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od godz. 1700 do 1800. Ze względu, na tzw. „długi weekend majowy” nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w domu w piątek. Odwiedziny chorych będą w piątek 8 maja od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Msze o godz. 1800
 2. W niedzielę 3 maja przypada zwyczajowo uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. (Liturgicznie uroczystość obchodzimy w sobotę 2 maja.) Tego dnia – 3 maja – Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 1230.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Pierwszy rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 1800;
 • Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, według ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na parafialnej stronie internetowej, w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i w gablocie ogłoszeń.
 • Spotkania młodzieży przyjmującej w tym roku sakrament bierzmowania, według ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na parafialnej stronie internetowej, w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i w gablocie ogłoszeń.
 1. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Spotkaniach Młodych w Barlinku w dniach od 1 do 3 maja. Więcej informacji na plakacie wymieszonym na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 1. Osoby, które we wrześniu jadą na parafialną pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic i innych miejsc świętych mają spotkanie w środę 29 kwietnia po Mszy św. w kościele.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz