Ogłoszenia duszpasterskie na 26.02.2017 r. – 8 niedziela zwykła

Bóg troszczy się o każdego z nas, zna nasze potrzeby. Dzisiaj usłyszymy wezwanie: „Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o Jego Sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane”. Niestety łatwo jest ulec niepokojom o naszą codzienność. Może też pojawia się w nas pragnienie, żeby mieć coraz więcej rzeczy, także najnowszy sprzęt, a koszyk w markecie zapełniamy bez umiaru. Jezus mówi „Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm?”. Kiedy poddajemy się zbytniej trosce o dobra materialne i za bardzo się na nich skupiamy, tracimy z oczu to, co najważniejsze – królestwo Boże, a przy tym gubimy sens naszego chrześcijańskiego życia.

 1. W środę, 1 marca przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 800, 1800 i 1930. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych o 1830 i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • I rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, 27 lutego o godz. 1830;
 • III rok przygotowania do bierzmowania w czwartek 2 marca o godz. 1900. Proszę, aby młodzież przygotowała się do spotkania zgodnie z uwagami przekazanymi rodzicom podczas ostatniego spotkania. Sakrament bierzmowania będzie 20 marca o godz. 1800;
 • Matki w Modlitwie w piątek 3 marca, o godz. 1900 ;
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 4 marca, o godz. 1030;
 • koło plastyczne w sobotę 4 marca, o godz. 1100;
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w niedzielę 5 marca po Mszy św. o godz. 900 w kościele.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, na Msze św. o godz. 1800, będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1730. W sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Biuro parafialne 1 marca – w Środę Popielcową – będzie nieczynne.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje także możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Wysockiego. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz