Ogłoszenia duszpasterskie na 26.01.2020 r. – 3 niedziela zwykła

Należymy do Boga i podczas Mszy św. oraz modlitwy osobistej prosimy o Jego opiekę nad nami i naszymi bliskimi. Wyznajemy wiarę w Boga, który w swojej wszechmocy nie zapomina o konkretnym człowieku – swoim umiłowanym dziecku. Dziś usłyszymy słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełnianie tego wezwania pozwoli nam być bliżej Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie.

 

1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda w dzień powszedni rozpoczynać się będzie o godz. 1600. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci.  Porządek kolędy w bieżącym tygodniu:

  • 27 stycznia (poniedziałek): ul. Obłoków 34, 36,38,40, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59
  • 28 stycznia (wtorek): ul. Obłoków 1-6, Chmurna
  • 29 stycznia (środa): uzupełnienia

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Uzupełnienia można zgłaszać w zakrystii po Mszy św.

2. Do następnej niedzieli Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Msze św. o godz. 900.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, a także będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Będzie także możliwość wsparciem datkiem do puszki borykające się z trudnościami materialnymi klasztory i domy zakonne.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Chór parafialny w czwartek 30 stycznia o godz. 1930;
  • Matki w Modlitwie w piątek 31 stycznia o godz. 1900;
  • Koło plastyczne w sobotę 1 lutego o godz. 1100;
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 lutego po Mszy św. o godz. 930.

6. W dniach od 18 do 25 września 2020 r. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”. Całościowy koszt pielgrzymki to 4600 zł. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

7. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie jednego procenta na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Emeryci i renciści, którzy nie rozliczają się samodzielnie,  mogą dokonać tego przez formularz PIT-OP. Od 2019 r. podatnicy mogą  korzystać z usługi „Twój e-PIT” (www.epit.podatki.gov.pl.) Ten nowy elektroniczny sposób rozliczania się z podatków dotyczy deklaracji PIT-28, PIT-38, PIT-37 albo PIT-36. Wystarczy tylko po 15 lutym 2020 r. w swoim zeznaniu elektronicznym wpisać numer KRS 0000480577. Potrzebne informacje dotyczące przekazania jednego procenta na fundację „Ad melius” znajdziemy na ostatniej stronie obrazka kolędowego, w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy serdecznie wszystkich  do skorzystania także z tej formy pomocy parafii. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz