Ogłoszenia duszpasterskie na 25.12.2016 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Bóg stał się człowiekiem. Chodził po ziemi, jadł, pił, spał, pracował, cieszył się, smucił, czasem się gniewał. Nie dość na tym, zaznał ubóstwa, cierpiał, bywało mu zimno – wystarczy spojrzeć w jakich warunkach przyszedł na świat. Bóg jako człowiek doświadczał tego, co jest naszym udziałem. I zna nasze problemy i radości. Oddajmy Mu pokłon jak pasterze przy żłóbku i cieszmy się z Jego bliskiej obecności.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte sprawowane są według porządek niedzielny.
 1. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy:
 • 26 grudnia (poniedziałek) – święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w niedziele
 • 30 grudnia (piątek) – święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 1800.
 • 31 grudnia (sobota) – zakończenie roku kalendarzowego 2016. Był on bogaty w wydarzenia w życiu Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodzież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Ojca Świętego Franciszka. Radowaliśmy się konsekracją kamiennego ołtarza i naszego kościoła oraz przeżywaliśmy 30-lecie istnienia naszej parafii. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 1800.
 • 01 stycznia (niedziela) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Zbiórka ministrantów w czwartek 29 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym.
 1. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 2 stycznia 2017 r.
 1. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. Istnieje możliwość nabycia ostatniego tomiku poezji „Przez okno czasu” ks. prof. Jana Walkusza, który prowadził u nas rekolekcje adwentowe. Cena książki – 20 zł.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Chobot. Niech spoczywa w pokoju.
 4. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu i Bożego Narodzenia został jak najlepiej wykorzystany na przygotowanie się i świętowanie spotkania z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy zaangażowali się w przygotowanie adwentowych śniadań. Paniom z parafialnego Caritasu za prowadzenie dzieła świątecznej pomocy. Dziękuję Panu, który każdego roku dostarcza choinki do kościoła, młodzieży za zbudowanie żłóbka. Paniom za pomoc w przygotowaniu i posprzątaniu kościoła. Najbliższym współpracownikom za wszelką pomoc Bóg zapłać. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną pragnę wyrazić swoją wdzięczność.
 5. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam, Drodzy i Waszym Bliskim złożyć życzenia, aby Boże Dziecina, która z takim zaufaniem oddaje się w ludzkie ręce, wypraszała wszelkie potrzebne łaski dla Was i waszych Rodzin. Abyśmy nigdy nie musieli doświadczać tego, czego Jezus doświadczył jako Dziecię: zimna betlejemskiej stajni, wygnania, ucieczki przed czyhającymi na Jego życie wrogami. Abyśmy wszyscy mogli wieść błogosławione życie w blasku betlejemskiej gwiazdy.

 

Proboszcz