Ogłoszenia duszpasterskie na 25.10.2020 r. – 30 niedziela zwykła

Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia.

1. Msze święte w niedzielę sprawowane są według stałego porządku o godz.: 800, 930, 1100, 1230 i 1900, a w tygodniu o godz. 1800.  Uczestnicząc w liturgii proszę pamiętać o przyjętych zasadach sanitarnych, jak  obowiązek zakrywanie ust i nosa, dezynfekcji rąk i ławek oraz zachowanie dystansu społecznego.

2. W niedzielę 01 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800, 930 i 1100.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • przed nami ostatni tydzień różańcowy. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie grup parafialnych;
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne są zawieszone do odwołania

5. Biuro parafialne funkcjonuje w trybie zdalnym. W ważnych sprawach proszę telefonicznie lub bezpośrednio kontaktować się z księdzem. 

6. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ostatniej ławce wyłożone są karty wypominkowe. Kartę wspominkową oznaczamy cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie. Istnieje także możliwość złożenia wypominek drogą mailową o czym więcej na stronie internetowej parafii.

7. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty w których można złożyć ofiarę. Istnieje także możliwość bezpośredniej wpłaty ofiary na konto bankowe parafii. (tytuł wpłaty: seminarium) W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4330 zł. Obecnie zebrane mamy 3950 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Za wstawiennictwem Matki Najświętszej uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. Można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także drogą telefoniczną lub mailową.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Wydawanie biuletynu parafialnego „Okno” zostało wstrzymane do odwołania.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

Dane kontaktowe:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Bolesnej

ul. Miodowa 36 a

71-497 Szczecin

tel.: 883 065 355 (Ksiądz Proboszcz)

e-mail: biuro@bolesna.szczecin.pl

Konto bankowe: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275