Ogłoszenia duszpasterskie na 25.10.2015 r. – 30 niedziela zwykła

Wołanie niewidomego żebraka Bartymeusza z dzisiejszej Ewangelii: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” możemy uczynić również naszą modlitwą do Boga. Bartymeusz po spotkaniu z Jezusem przejrzał  i „szedł za Nim drogą”. Wołajmy w czasie tej liturgii z wiarą do Jezusa, abyśmy odzyskali nasz duchowy wzrok i mogli podążać za Nim Jego drogą.

 1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe, dzisiaj o godz. 1830, a od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

 1. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 1 listopada będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

 1. W niedzielę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 930 , 1100 i 1900. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 1230. W poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msza św. o godz. 1800.

 

 1. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800.

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • II rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, poniedziałek 26 października o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Caritas, poniedziałek 26 października o godz. 1900. Zapraszamy również osoby, które chciałby zaangażować się w dzieło charytatywne Kościoła.

 1. Dzisiaj w całym Kościele na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się badanie praktyk niedzielnych w parafii. Liczona jest liczba wiernych i rozdanych komunii świętych.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski
  i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia również Mszy św. gregoriańskiej za zmarłych. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz