Ogłoszenia duszpasterskie na 25.09.2022 r. – 26 niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w optyce Ewangelii.

1. W najbliższą sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Rodzicie dzieci rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia I Komunii Św. i młodzieży rozpoczynającej swoje przygotowanie do bierzmowania w poniedziałek 26 września o godz. 1830 w kościele;
  • Zbiórka ministrantów w piątek 30 września o godz. 1830 w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek 30 września o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 października po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 1800, a następnie na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

5. Do końca września istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w bieżącym roku szkolnym. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców. Także młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się do końca bieżącego miesiąca. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

6. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4550 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszach św. zbierane będą datki do puszki na pomoc hospicjum w naszej archidiecezji. Dziękuję za wsparcie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz