Ogłoszenia duszpasterskie na 25.06.2023 r. – 12 niedziela zwykła

W Ewangelii słyszymy szczególne zaproszenie. Chrystus wzywa swych uczniów, by pośród trudów z odwagą głosili Jego Ewangelię. To Jego Duch działa w głębi serc, oświeca je i umacnia. Świadomi, że uczestniczymy w Jego dziele, prośmy o duchowe dary niezbędne do tego, by wytrwale podejmować ewangelizację.

1. Od dzisiaj Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie  ma Mszy św. o godz. 1230. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. W czwartek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900. Taca zbierane podczas Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

4. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa czerwcowe. Dzisiaj o godz. 1830, a w dzień powszedni po Mszy św. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Msze św. o godz. 1800.

6. W dniach od 28 czerwca do 1 lipca br. odbędzie się, organizowany przez naszą parafię, wyjazd edukacyjno-patriotycznych dla naszych ministrantów do Warszawy. Polecajmy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy ministrantów, aby spokojnie wypoczęli i powrócili do domów. W tym czasie w ramach zastępstwa w parafii posługę pełnić będzie ks. prof. Grzegorz Wejman. W nagłych sprawach proszę kontaktować się bezpośrednio z ks. Grzegorzem po Mszy św. w kościele.

7. Biuro parafialne w środę, 29 czerwca będzie zamknięte. Przez czas nieobecności jestem dostępny pod telefonem. 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”. W wakacje biuletyn nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz