Ogłoszenia duszpasterskie na 25.06.2017 r. – 12 niedziela zwykła

Jezus dziś mówi do nas: „Nie bójcie się”. Zapewnia, że każdy z nas jest ważny dla Boga, który chce, abyśmy byli zbawieni, i nie pozwoli nas skrzywdzić. Obawiać się powinniśmy tego, co może przynieść szkodę naszej duszy. Wybór Jezusa pociąga za sobą przyznanie się do wiary w Boga przed innymi ludźmi. Nie tylko słowem. A życie zorientowane na Boga, kierowanie się w codzienności dobrem i miłością ochroni nas przed złem.

 1. Z niedzielą 2 lipca zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 1230. Msze św. w dzień powszedni odprawiane są według stałego porządku, o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W czwartek, 29 czerwca, obchodzić będziemy w Kościele uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 lipca po Mszy św. o godz. 930.
 • nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 1830, a od poniedziałku do piątku po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialna pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę proszę o uregulowanie , do końca czerwca, drugiej transzy wpłaty wysokości 1000 zł.

 

 1. Gratulujemy naszym ministrantom, którzy w Piłkarskiej Lidze Ministrantów Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 2016/17 zajęli w kategorii szkoły podstawowej drugie miejsce i w kategorii szkoły ponadgimnazjalnej piąte miejsce.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”. W okresie wakacyjnym biuletyn nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do ukazywania się biuletynu parafialnego Osowskiego Katolika Nowina «Okno». Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz