Ogłoszenia duszpasterskie na 25.05.2014 r. – VI Niedziela Wielkanocna

Jezus Chrystus zachęca nas dzisiaj, abyśmy zachowywali Jego przykazania. Obiecuje, że ześle nam dar wyjątkowy – Ducha Świętego. Prośmy w czasie tej Eucharystii, abyśmy każdego dnia potrafili dobrze wykorzystać dary, które daje nam Bóg.

1. W przyszłą niedzielę, 01 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. A dzień prędzej w sobotę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;

• nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. We wtorek ze względu na uroczystość bierzmowania nabożeństwo sprawowane będzie o godz. 17.30. W piątek Litania loretańska odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa majowego. Tego dnia zachęcamy do prywatnej modlitwy Litanią loretańską.

3. Spotkania formacyjne:

• Koło plastyczne, sobota 31 maja, godz. 11.00;

• Schola muzyczna, sobota 31 maja, godz. 14.00;

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 01 czerwca, po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Dzisiaj o godz. 11.00 i 12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej Msze św. sprawowane będą również o godz. 8.00, 9.30 i 19.00. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w ramach „białego tygodnia” zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 1800 wraz z nabożeństwem.

5. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży z naszej parafii 27 maja (wtorek) o godz. 18.00. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Uroczystość bierzmowania rozpocznie się nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

6. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 1 czerwca na Mszy św. o godz. 12.30. Spowiedź święta dla dzieci w piątek 30 maja od godz. 17.00 do 18.00. Próba w środę 28 maja o godz. 19.00 w kościele.

7. W piętnastą rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Jasnej Góry i Lichenia w dniach 06.06.2014 r. – 08.06.2014 r. Wyjazd z Osowa w piątek o godz. 13.00 i powrót w niedzielę nocą. Koszt noclegu na Jasnej Górze i w Licheniu, przejazd oraz ubezpieczenie 200 zł. Podczas pielgrzymki będziemy rozważać nauczanie św. Jana Pawła II. Spotkanie pielgrzymów w środę 28 maja po Mszy św. wieczornej. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii. Szczegółowy plan pielgrzymki na parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.

8. Za tydzień w niedzielę – 01 czerwca na placu przykościelnym zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Dziękuję właścicielowi firmy „Kerpol” za profesjonalne, mechaniczne wyczyszczenie i zakonserwowanie posadzki kościelnej, a ojcom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w wyniesieniu i wniesieniu ławek do kościoła.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz