Ogłoszenia duszpasterskie na 25.04.2021 r. – 4 niedziela wielkanocna

Spotykamy się w radosnym czasie  wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.

1. Trwa w naszej parafii peregrynację poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po uprzednim zapisaniu się na listę, dostępną u księdza w zakrystii, będzie można zabrać na tydzień ikonę do domu. Przekazanie ikony św. Józefa rodzinie odbywa się w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100. Otwórzmy drzwi naszych domów dla Opiekuna Świętej Rodziny, niech szczególnie w tym trudnym czasie będzie On naszym orędownikiem u Boga Ojca.

2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi św., przed i po Mszy św. oraz Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Msza św. w sobotę o godz. 900. Nie będzie Mszy św. wieczorem.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek 26 kwietnia o godz. 1830;
  • Matki w Modlitwie w piątek 30 kwietnia po Mszy św.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

6.  W tym tygodniu pożegnaliśmy św. Walerię Borun. Niech spoczywa w pokoju.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz