Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą – 16.09.2018 r.

Jezus zadaje dziś pytanie, które jest skierowane do każdego z nas: „Za kogo Mnie uważacie?”. Może odpowiedź wydaje się oczywista, bo przecież Jezus to Zbawiciel, Mesjasz, Bóg. Czy jednak nasze serce przyjmuje tę prawdę? Kim tak naprawdę jest dla nas Jezus? Czy jest dla nas kimś ważnym? Zobaczmy, na ile jest obecny w naszej w codzienności, jak często zwracamy się do Niego? Możemy powiedzieć, że wierzymy, ale to nasze czyny pokazują, jaka jest nasza wiara.

1. W sobotę 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i za udział w uroczystej Mszy św. Swoją wdzięczność wyrażam osobom, które w sposób bezpośredni zaangażowały się organizację uroczystości.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą z a przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek, 21 września po Mszy św. w domu parafialnym;
  • chór parafialny w piątek, 21 września, o godz. 2000 w domu parafialnym. Zapraszamy też osoby, które chciałby spróbować swoich sił w śpiewie chóralnym;

4. Biuro parafialne w środę 19 i 26 września będzie nieczynne. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza. Kwestie otrzymania wszelkie rodzaju zaświadczeń proszę o przełożenie na październik.

5. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

6. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

7. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

8. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć seminarium kwotą wysokości 4100 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

9. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – zakup nowych organów kościelnych, zebrane zostało 2150 zł. Nadal istnieje możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

10. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz