Ogłoszenia duszpasterskie na 24.7.2022 r. – 17 niedziela zwykła

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do wejścia w głębię modlitwy. Jej cel to zjednoczenie z Bogiem i otwarcie serca na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest kroczenie drogą świętości. Prośmy, aby Duch Święty kształtował naszą modlitwę i budził w nas radość, której pełni doświadczymy w przyszłym świecie.

1. Msze św. w lipcu i sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. sprawowana jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

3. W poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który we wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Tego dnia na Mszy św. o godz. 1800 będziemy m.in. modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. 

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Na Mszy św. o godz. 900 będziemy m.in. modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych. 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. W ostatnim czasie bramę śmierci przekroczyli  śp. Róże i Ryszarda Oźminkowskich. Niech spoczywają w pokoju.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz