Ogłoszenia duszpasterskie na 24.12.2023 r. – 4 niedziela Adwentu

Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Bóg zstępuje z wysokości nieba i ukazuje się naszym oczom jako Dziecko spoczywające w betlejemskim żłobie. Niech spotkanie z Nim podczas tej Eucharystii umocni w naszych sercach pokój i radość.

1. Dzisiaj przeżywamy IV niedzielę Adwentu, a wieczorem Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 800, 930 i 1100 będą sprawowane z liturgii 4 niedzieli Adwentu. Nie będzie Mszy św. o godz. 1230 i 1900. Wieczorem zaś będziemy przeżywali wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Na Mszę świętą tzw. Pasterkę zapraszamy o godz. 2200 i 2400.

2. W dwa dni świąteczne, tj. 25 i 26 grudnia –  Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem, że w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 800.

3. W niedzielę – 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 1900. Tego dnia podczas Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.  

4. W poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem  – nie będzie Mszy św. o godz. 800.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1745.
  • • Różaniec siedmiu boleść Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

6. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów w środę , 27 grudnia o godz. 1000 w domu parafialnym;

7. Biuro parafialne parafialne w okresie świątecznym będzie zamknięte. Wszelkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza po Mszy św. lub telefonicznie.

8. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła dzisiaj po Mszy św. do południa.

9. Wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda” rozpocznie się z nowym rokiem kalendarzowym – 2 stycznia i będzie miała tradycyjną formułę, czyli dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci.  Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1630, a w sobotę o godz. 1300. Harmonogram wizyty duszpasterskiej od 2 do 5 stycznia 2024 r.:

  • 2 stycznia (wtorek): ul. Miodowa (od 1- do wysokości ronda), ul. Pod Urwiskiem, Osowska, Sierakowska, Spadziowa, Nektarowa, Lisia Góra, Muzyczna, ul. Mimozy, ul. Wielokwiatowa.
  • 3 stycznia (środa): ul. Miodowa (od ronda do Tadeusza Piotrowskiego)
  • 4 stycznia (czwartek): ul. Miodowa – Osiedle Miodowe I i II oraz Osiedle Miodowa Gubałówka; ul. Wymarzona, ul. Cudowna, ul. Niemena nr 11 i 13, ul. Wzgórze Elfów, ul. Gwiazdy Polarnej 51, 53, 55.
  • 5 stycznia (piątek): ul. Tadeusza Piotrowskiego, ul. Koziego Wierchu.

10. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2023 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

11. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany na przygotowania się do świętowania spotkania z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Dziękuje paniom z parafialnego Caritasu za prowadzenie dzieła świątecznej pomocy, a także za całoroczne ich zaangażowanie; rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w przygotowywaniu śniadań roratnich; Przedszkolu Montessori „Pod aniołami.pl” wraz z rodzicami  i  innym osobom zaangażowanym w organizacje adwentowego spotkania ze św. Mikołajem. Dziękuję za dostarczenie i pomoc w dekorowaniu choinek na uroczystość, także wszystkim osobą za każdą pomoc finansową i modlitewną wyrażam swoją wdzięczność.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tytuły „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”.

13. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam, Drodzy i Waszym Bliskim złożyć życzenia, aby Boże Dziecina, która z takim zaufaniem oddaje się w ludzkie ręce, wypraszała wszelkie potrzebne łaski dla Was i waszych Rodzin. Abyśmy nigdy nie musieli doświadczać tego, czego Jezus doświadczył jako Dziecię: zimna betlejemskiej stajni, wygnania, ucieczki przed czyhającymi na Jego życie wrogami. Abyśmy wszyscy mogli wieść błogosławione życie w blasku betlejemskiej gwiazdy.

Proboszcz