Ogłoszenia duszpasterskie na 24.12.2022 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem. Ta wstrząsająca prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić, dociera do nas szczególnie wyraźnie w uroczystość Bożego Narodzenia. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On sam mógł się na nowo narodzić w naszym życiu.

1. Msze święte w dwa dni świąteczne – 25 i 26 grudnia, sprawowane będą według porządku niedzielnego.

2. W sobotę, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.  

3. W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem  – nie będzie Mszy św. o godz. 800.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • •Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów w czwartek, 29 grudnia o godz. 1000 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 1 stycznia po Mszy św. o godz. 930.

6. Biuro parafialne w środę, 28 grudnia będzie zamknięte.

7. Wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda” rozpocznie się z nowym rokiem kalendarzowym i będzie miała tradycyjną formułę, czyli dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie dostępny będzie na parafialnej stronie internetowej.

8. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2022 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parfialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

9. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Bożego Narodzenia został jak najlepiej wykorzystany na świętowanie narodzin Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata. Dziękuję za pomoc w dekorowaniu kościoła na uroczystość, za oprawę muzyczną, ministrantom za zaangażowanie liturgiczne, także wszystkim osobą za każdą pomoc finansową i modlitewną wyrażam swoją wdzięczność.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”

11. Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego Jezusa spocznie na nas wszystkich. Miłosierny, troskliwy i czuły Bóg, który stał się człowiekiem i zamieszkał miedzy nami, który rozjaśnił miłością mroki nocy, niech napełni nasze serca radością i życzliwością oraz darzy zdrowiem w nowym, 2023 roku. Niech te dni będą czasem zbliżania się do Boga i do drugiego człowieka, a także upragnionego pokoju.

Proboszcz