Ogłoszenia duszpasterskie na 24.12.2017 r. – 4 niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj przeżywamy czwartą niedzielą Adwentu. Msze św. z formularza adwentowego będą sprawowane do południa według stałego niedzielnego porządku. Nie będzie Mszy św. o godz. 1900. Wieczorem zaś będziemy przeżywali wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze święte, tzw. pasterka sprawowane będą o godz. 2200 i 2400. W poniedziałek 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego i we wtorek 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II
  w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Zbiórka ministrantów w czwartek 28 grudnia o godz. 1100;
 • Koło plastyczne w sobotę 30 grudnia o godz. 1100;
 • dzieci, które grają w jasełkach parafialnych, sobota 30 grudnia po kole plastycznym (około 1300).

 

 1. Opłatki można nabyć w kościele dzisiaj po Mszach św.

 

 1. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

 1. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii we wtorek 2 stycznia 2018 r.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu i Bożego Narodzenia został jak najlepiej wykorzystany na przygotowanie się i świętowanie spotkania z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy zaangażowali się w przygotowanie adwentowych śniadań. Paniom z parafialnego Caritasu za prowadzenie dzieła świątecznej pomocy. Dziękuję Panu, który każdego roku dostarcza choinki do kościoła. Paniom za pomoc w przygotowaniu i posprzątaniu kościoła. Najbliższym współpracownikom za wszelką pomoc Bóg zapłać. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną pragnę wyrazić swoją wdzięczność.

 

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Matjanowskiego. Niech spoczywa w pokoju.

 

 1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam, Drodzy i Waszym Bliskim złożyć życzenia, aby Boże Dziecina, która z takim zaufaniem oddaje się w ludzkie ręce, wypraszała wszelkie potrzebne łaski dla Was i waszych Rodzin. Abyśmy nigdy nie musieli doświadczać tego, czego Jezus doświadczył jako Dziecię: zimna betlejemskiej stajni, wygnania, ucieczki przed czyhającymi na Jego życie wrogami. Abyśmy wszyscy mogli wieść błogosławione życie w blasku betlejemskiej gwiazdy.

 

 

Proboszcz