Ogłoszenia duszpasterskie na 24.11.2019 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W Ewangelii usłyszymy o ukrzyżowaniu Jezusa. On jest Królem Wszechświata, a umiera na krzyżu. Jego moc i władza jest inna od tej ziemskiej. Jest Bogiem i Człowiekiem, Panem całego stworzenia, a jego królowanie opiera się na miłości. Jezus, nasz Król, nas nie zawiedzie. Poprowadzi nas drogą wolności do swego królestwa, jeśli tylko oddamy pod Jego panowanie nasze życie.

 1. Dzisiaj obchodzimy  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Msze św. o godz. 1100 młodzież, która trzeci rok przygotowuje się do bierzmowania złoży uroczyste wyznanie wiary.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • wypominki, podczas których będziemy się modlić „Koronką do Miłosierdzia Bożego”, dzisiaj o godzinie 1830, a do końca listopada po Mszy św. wieczornej. Karty wypominkowe wyłożone są na ławce przy wyjściu z kościoła. Na karcie można napisać dzień w którym chcemy, aby się modlono za naszych zmarłych;
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym: 

 • I rok przygotowania do bierzmowania – spotkanie odwołane;
 • Chór Parafialny w czwartek, 28 listopada o godz. 1930;
 • Matki w Modlitwie w piątek 29 listopada po Mszy św.;
 • Koło plastyczne w sobotę, 29 listopada o godz. 1100;
 • Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę, 29 listopada o godz. 1100 w kościele;
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 1 grudnia po Mszy św. o godz. 930.

4. Za tydzień 1 grudnia, w I Niedzielę Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele bezpośrednio przed lub po Mszy św. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a później na śniadanie do domu parafialnego, które już tradycyjnie przygotowywać będą rodzice dzieci pierwszokomunijnych. 

5. Parafialny Zespół Caritas z I niedzielą Adwentu rozpocznie akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. sprawowanych do południa nabyć będzie można świece wigilijne i kartki świąteczne, a także kalendarze Adwentowe dla dzieci. Ze względu na małą ilość osób bezpośrednio zaangażowanych w parafialne dzieło Caritas po Mszy św. wieczornej  nie będzie możliwości zakupienia świec wigilijnych.

6. Cały czas można się zgłaszać do naszej parafialnej, modlitewnej grupy wsparcia – „Pogotowie Modlitewne” i poświęcić chwilę czasu aby wesprzeć swoją modlitwą kogoś kto bardzo tego potrzebuje. Zasada jest bardzo prosta: dziś ty modlisz się w konkretnej ważnej dla innych intencji, kiedyś inni mogą się modlić w twoich intencjach. Więcej informacji znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy

7. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz