Ogłoszenia duszpasterskie na 24.09.2023 r – 25 niedziela zwykła

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.” Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

1. Msze św. w naszym kościele sprawowane są w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek sprawowane są o godz. 900,a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek, od godz. 1700 do 1745;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Do końca września istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Planowany termin uroczystości to 26 maja 2024 r.. Także młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się do końca bieżącego miesiąca. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu I Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole. Zapisy w zakrystii po Mszy świętej.

4. Spotkania formacyjne:

  • Rodzice młodzieży rozpoczynającej swoje przygotowanie do bierzmowania i młodzieży uczęszczających już przez rok na przygotowania w poniedziałek 25 września o godz. 1840 w kościele;
  • Rodzicie dzieci rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia I Komunii Św. w poniedziałek 25 września o godz. 1900 w kościele;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

5. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć szczecińskie seminarium kwotą wysokości 6300 zł. Obecnie zebrane mamy 3300 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6.  Dzisiaj po Mszach św. zbierane będą datki do puszki na pomoc hospicjum w naszej archidiecezji. Dziękuję za wsparcie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz