Ogłoszenia duszpasterskie na 24.09.2021 r. – 30 niedziela zwykła

Idź, twoja wiara cię uzdrowiła – mówi Jezus do Bartymeusza w dzisiejszej Ewangelii. „Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą” – komentuje ewangelista Marek. Również my, zgromadzeni w imieniu Jezusa na niedzielnej Eucharystii, chcemy doświadczyć Jego uzdrawiającej mocy. Ten sam Chrystus, który niegdyś przechodził przez Jerycho, jest obecny pośród nas, w swoim słowie i w eucharystycznym chlebie.

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania wówczas prowadzą członkowie grup parafialnych;
  • •Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.:
  • •Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • •Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

2. Spotkania formacyjne: Matki w Modlitwie w piątek 29 października po Mszy św.; 

3. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ostatniej ławce wyłożone są karty wypominkowe. Karty wspominkowe oznaczone są cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

4. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. W niedzielę 31 października Msze św. sprawowane będę według porządku niedzielnego. W uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na Msze św. o godz. 800, 930 i 1100. We wtorek w Dzień Zaduszny Msza św. odprawiana będzie o godz. 900.

5. W tym roku zobowiązani jesteśmy, jako wspólnota parafialna, wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4500 zł. Obecnie zebrane mamy 4200 zł. Jeśli ktoś nie miał jeszcze możliwości, a chciałby wesprzeć finansowo seminarium, to na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, i w kolejną niedzielę oddać podczas zbierania tacy. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Po Mszach św. przed kościołem zbierane będą datki do puszki na dzieło misyjne Kościoła. 

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Barczyszyna. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz