Ogłoszenia duszpasterskie na 24.08.2014 r. – XXI niedziela zwykła

Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie często sobie zadajemy. Szymon Piotr odpowiedział na nie Jezusowi odważnie: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”. Mimo to potem zaparł się Jezusa. Módlmy się dziś, abyśmy mimo różnych wątpliwości, nie stracili z oczu Jezusa i tak jak św. Piotr potrafi uznać w Nim Syna Bożego.

1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 800; 930; 1100 i 1900 oraz w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

2. We wtorek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Matki w Modlitwie – w piątek 29 sierpnia, po Mszy św.

5. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zwracały plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św., albo do domu parafialnego. W zakrystii są też imienne pisemne podziękowania Caritasu za udzieloną pomoc.

6. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2014/2015. We wrześniu rozpocznie także działanie niepubliczne przedszkole Montessori działające przy parafii i wychowujące dzieci w duchu wartości Kościoła rzymskokatolickiego. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej i na plakatach w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Można również nabyć ilustrowany albumu Kościoły Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej” w cenie 70 zł.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 Proboszcz