Ogłoszenia duszpasterskie na 24.05.2015 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Pięćdziesiąt dni po Wielkanocy przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To nie tylko wspomnienie przyjścia Ducha Świętego do Apostołów dwa tysiące lat temu. Również i my dzisiaj uczestniczymy w Pięćdziesiątnicy. Otwórzmy nasze serca na przyjście Ducha Świętego, na Jego dary i natchnienia. Wołajmy z wiarą: „Przybądź, Duchu Święty”.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejszą uroczystością kończymy w Kościele okres wielkanocny. Za tydzień, w niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy
 1. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej archidiecezji,
  a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele o godz.1800.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;
 • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania loretańska odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa majowego.
 1. Spotkania formacyjne:
 • spotkania dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej, według ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na parafialnej stronie internetowej;
 • I rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 25 maja o godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie, piątek 29 maja o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 30 maja o godz. 1100 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 • koło plastyczne w sobotę, 30 maja o godz. 1100.
 1. W niedzielę 31 maja odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1100 i 1230. Ponadto sprawowane będą Msze św. o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. Pierwsza spowiedź dla dzieci w sobotę 30 maja o godz. 1000. Przygotowanie i posprzątanie kościoła i placu przykościelnego również w sobotę o godz. 1900. Do pomocy zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. 4 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas;

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja;

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – rodziny ministrantów i rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania;

IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – Matki w Modlitwie i rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie organizacyjne osób chętnych do pomocy w poniedziałek 25 maja o godz. 1930 w kościele.

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii proszę o wpłacenie II raty w kwocie 300 euro. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 1. We wtorek, 19 maja udzielony został, z rąk Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieński, młodzieży w naszej parafii sakrament bierzmowania. Pragnę serdecznie podziękować młodzieży i ich rodzinom za piękną modlitewną postawę podczas uroczystości, a także za dar dla parafii w postaci dwóch zielonych stuł.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz