Ogłoszenia duszpasterskie na 24.04.2022 r. – 2 niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

Pan mój i Bóg mój! – wyznajemy, patrząc na zmartwychwstałego Chrystusa wraz z apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia każdego z nas z wyrozumiałością pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem: „Jezu, ufam Tobie”.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Zapraszamy dzisiaj o godz. 1500 do naszego kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Po Mszach św. Będą zbierane datki do puszki na potrzeby Caritas. Dziękuję za wsparcie.

2. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia zapraszamy na Msze św o godz. 900.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 1 maja po Mszy św. o godz. 930.

5. To już ostatnie dni kiedy można przekazać jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numeru KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Także osoby, które jeszcze nie oddały wypełnionego formularza PIT-OP zachęcam, aby uczyniły to do środy. Formularz można oddać do środy w zakrystii przed lub bezpośrednio po Mszy św. Dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencję Mszy św. można zamówić w zakrystii po Mszy św.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz