Ogłoszenia duszpasterskie na 24.03.2019 r. – 3 niedziela Wielkiego Postu

1. W niedzielę 31 marca w ramach kanonicznej wizytacji parafii, gościć będziemy abp. Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego. Ksiądz Arcybiskup obecny będzie na Mszy św.  godz. 930, 1100 i 1230. Na Mszy św. godz. 1100 udzielony zostanie młodzieży sakrament bierzmowania. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństwa są według stałego porządku.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Zapraszamy na Mszy Świętej o godz. 1800. Taca zbierana tego dnia przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3. W niedzielę 7 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Sławomir Brzozecki, dominikanin pracujący w Wilnie. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830. 
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, 25 marca o godz. 1830;
  • Młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania w piątek 29 marca po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w kościele (przygotowanie i posprzątanie kościoła do niedzielnej uroczystości. Zapraszamy do pomocy również rodziców.)
  • Matki w Modlitwie w piątek 29 marca po nabożeństwie Drogi Krzyżowej;
  • koło plastyczne w sobotę 30 marca, o godz. 1100;
  • zbiórka ministrantów w sobotę 30 marca o godz. 11.00 w kościele.

6. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

7. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 8 do 11 kwietnia po naukach rekolekcyjnych, tj. około godz. 2000 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

8. Istnieje nadal możliwość zapisania się na parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży ks. Dolindo (20-29 września 2019 r.). Zapisy w zakrystii po Mszy św. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowani.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz