Ogłoszenia duszpasterskie na 24.01.2016 r. – 3 niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do wtorku rozpoczyna się o godz. 1600. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 25 do 26 stycznia 2016 r.:
 • 25 stycznia (poniedziałek): Miodowa – Osiedle Gubałówka;
 • 26 stycznia (wtorek): uzupełnienia.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Rodziny, które nie były obecne podczas wizyty duszpasterskiej, a chciałby przyjąć kapłana we wtorek, 26 grudnia, podczas tzw. uzupełnień, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach świętych. Za życzliwe przyjęcie i każde wsparcie finasowe na rzecz parafii i kościoła dziękuję.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 800. Z dniem 27 stycznia (środa) powracamy do stałego odprawiania Mszy św. w tygodniu, tj. o godz. 1800.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 1. Spotkania formacyjne:
 • koło plastyczne w sobotę 30 stycznia , o godz. 1100 w domu parafialnym.
 1. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 1900 do 2000.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje także możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Dzisiejszej niedzieli zbierane są datki do puszki na rzecz organizacji „Kościół w Potrzebie” („Kirche in Not”), która prowadzi obecnie w świecie wiele projektów charytatywnych. Za wsparcie serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz