Ogłoszenia duszpasterskie na 23.7.2023 r. – 16 niedziela zwykła

Przypowieść o chwaście, którą usłyszymy dzisiaj w Ewangelii, jest lekcją cierpliwości i nadziei. Jezus przestrzega nas przed wydawaniem pochopnych sądów i nieprzemyślanym działaniem. Niech udział w Eucharystii umocni w nas przekonanie, że sprawiedliwość i dobroć Boga są większe niż nasze ludzkie kalkulacje.

1. W lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele, sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

3. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który we wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Tego dnia na Mszy św. o godz. 900 będziemy m.in. modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. 

4. W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Na Mszy św. o godz. 900 będziemy m.in. modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych. 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz