Ogłoszenia duszpasterskie na 23.12.2018 r. – 4 niedziela Adwentu

Cztery zapalone świece na wieńcu adwentowym uświadamiają nam, że kończy się czas naszego przygotowania na obchody świąt Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego, czy mamy umyte wszystkie okna i zrobione zakupy, Chrystus przychodzi w swej prostocie. Maryja usłyszała od św. Elżbiety: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”. Niech to zdanie będzie dla nas zachętą do głębokiej wiary, że Bóg wypełni swoją obietnicę naszego zbawienia.

 

1. Dzisiaj mamy czwartą, ostatnią już niedzielą Adwentu. W poniedziałek będziemy przeżywali wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze święte, tzw. pasterka sprawowane będą o godz. 2200 i 2400. We wtorek 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w środę 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Zbiórka ministrantów w sobotę 29 grudnia o godz. 1100;
  • dzieci, które grają w jasełkach parafialnych, sobota 29 grudnia o godz. 1200.

4. Opłatki można nabyć w kościele dzisiaj po Mszach św.

5. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

6. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii w środę 2 stycznia 2019 r.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu i Bożego Narodzenia został jak najlepiej wykorzystany na przygotowanie się i świętowanie spotkania z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy zaangażowali się w przygotowanie adwentowych śniadań. Paniom z parafialnego Caritasu za prowadzenie dzieła świątecznej pomocy. Dziękuję Panu, który każdego roku dostarcza choinki do kościoła, za pomoc w przygotowaniu żłóbka i posprzątaniu kościoła. Najbliższym współpracownikom za wszelkie zaangażowanie Bóg zapłać. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną pragnę wyrazić swoją wdzięczność.

9. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam, Drodzy i Waszym Bliskim złożyć życzenia, aby radosne spotkanie z przychodzącym Zbawicielem napełniło Was ufnością i pokojem, a światło promieniujące z Betlejem niech oświeca Wasze serca i otwiera je na spotkanie z człowiekiem. Rok Pański 2019 – przeżywany „w mocy Bożego Ducha” – niech ubogaca Was obfitością Jego darów.

Proboszcz