Ogłoszenia duszpasterskie na 23.09.2016 r. – 25 niedziela zwykła

Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest największy. A Jezus im powiedział: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Czyli po prostu realizacja przykazania miłości. Czy do takiej wielkości dążymy?

 

1.  Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. Jednakże ze względu, że jest niedzielę, zapraszamy w poniedziałek o godz. 1800 na Msze św. wraz z nabożeństwem ku czci Świętego. Tego dnia będzie także możliwość oddania czci prze ucałowanie relikwii św. Ojca Pio.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek, 28 września po Mszy św. w domu parafialnym;
  • chór parafialny w piątek, 28 września, o godz. 2000 w domu parafialnym;
  • zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę 29 września o godz. 1000 w domu parafialnym.

4. Biuro parafialne w środę 26 września będzie nieczynne. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza. Kwestie otrzymania wszelkie rodzaju zaświadczeń proszę o przełożenie na październik.

5. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

6. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

7. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

8. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć seminarium kwotą wysokości 4100 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

9. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz