Ogłoszenia duszpasterskie na 23.08.2015 r. – 21 niedziela zwykła

Pewno nie raz ogarniało nas zniechęcenie, a wątpliwości nie dawały nam spokoju. Może nawet pojawiła się pokusa odejścia. W chwilach trudnych niełatwo jest wytrwać, ale wtedy można wołać za św. Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”. I mimo wszystko trwać przy Jezusie, który zapewnia nas, że kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew, ma życie wieczne. Niech udział w tej Eucharystii i przyjęcie Komunii świętej będzie dla nas umocnieniem i pogłębi naszą wiarę.

 1. W okresie wakacyjnym zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Z niedzielą 6 września powracamy do stałego porządku Mszy św. W dzień powszedni Msza św. jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 1. W środę w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele o godz. 1800.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”
  w miarę możliwości zdawały plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.
 1. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2015/2016. Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu Montessori działającym przy parafii i wychowujące dzieci w duchu rodzinnych wartości katolickich. W celu jeszcze lepszej realizacji misji wspierania rodzin w przypadku przedszkola i zajęć językowych od 1 września br. honorowana jest Karta Dużej Rodziny. Jest to pierwsza w Szczecinie inicjatywa podjęta przez takiej kategorii instytucje mając na celu promowanie rodziny. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej i na plakatach w gablocie ogłoszeń przed kościołem.
 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz