Ogłoszenia duszpasterskie na 23.06.2019 r. – 12 niedziela zwykła

Jezus zadaje dzisiaj pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. To Jego pragnie nasze serce. On nas nie opuści. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy Jezusowi podczas tej Mszy św., kim On dla nas jest.

 

1. Z niedzielą 30 czerwca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 1100 na Msze św. z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich ks. Zbigniewa. Pamiętajmy o Jubilacie w naszych modlitwach.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 1800.  

4. W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 1800. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

5. W sobotę, 29 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 1800. Tradycyjnie w tym dniu zbierana na tace ofiara przeznaczona jest na działalność Stolicy Apostolskiej. 

6. Do czwartku 28 czerwca trwają w naszej parafii dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, połączona ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w liturgii oktawy.

7. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny po Mszy św.;
  • Nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

8. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; panu organiście i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragniemy wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

9. Dzisiaj po Mszach świętych zbierane są  do puszki datki na  wypoczynek wakacyjny dzieci organizowany przez Caritas naszej Archidiecezji. Dziękuję za wszelkie wsparcia materialne.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. W okresie wakacyjnym biuletyn nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Adamusa. Niech spoczywa w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz