Ogłoszenia duszpasterskie na 23.05.2021 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy – powiedział Jezus do uczniów, zapowiadając zesłanie Ducha Świętego. Zgromadzeni na Eucharystii zawsze dostępujemy tego szczególnego działania Ducha, którego owocami są: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”.

1. W maju zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej;
  • Matki w Modlitwie w piątek 28 maja po Mszy św.;
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 29 maja o godz. 1130 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

4. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, patronki naszej archidiecezji. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

5. W środę 26 maja – Dzień Matki. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 1800 i podczas nabożeństw Maryjnych  w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości, troski i kształtowania osobowości każdego dziecka.

6. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

7. W niedzielę 30 maja odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930, 1100 i 1900 na które zapraszamy parafian.

Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w sobotę 29 maja o godz. 1000. Przygotowanie i posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości komunijnych w piątek 28 maja o godz. 1900.

8. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 6 czerwca na Mszy św. o godz. 1230.

9. 3 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1100. Msza święta o godz. 1100 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz