Ogłoszenia duszpasterskie na 23.01.2022 r. – 3 niedziela zwykła

Trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.  

1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się  o godz. 1630. W bieżącym roku, ze względów pandemicznych wizyta duszpasterska odbywa się na tzw. „zaproszenie”. Dzień prędzej nie ma zapowiedzi kolędy przez ministrantów, tylko w dniu kolędy ksiądz będzie bezpośrednio odwiedzał z modlitwą i błogosławieństwem Bożym rodziny, które wyraziły prędzej taką wolę, przez złożenie w kościele „zaproszenia”. Jeśli ktoś chciałby przyjąć księdza po kolędzie w ramach tzw. „uzupełnień” to można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św.

Porządek kolędy w tygodniu od 24 do 28 stycznia 2022 r.:

  • 24 stycznia (poniedziałek): ul. Kwiatów Polskich, ul. Moczarowa.
  • 25 stycznia (wtorek): ul. Malwowa, ul. Stawna.
  • 26 stycznia (środa): ul. Macierzanki.
  • 27 stycznia (czwartek): ul. Przesmyk, ul. Urocza
  • 21 stycznia (piątek): uzupełnienia

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

2. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy jest  zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 28 stycznia o godz. 1900 ;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 29 stycznia o godz. 1100.

4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

5. Po Mszy św. na placu przed wejściem do kościoła zbierane będą datki do puszki na Papieskie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Kirch in Not”. Podstawowym celem stowarzyszenia jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi na całym świecie. W ponad 50 krajach chrześcijanie są prześladowani, a w 70 krajach na świecie wiara jest ograniczana, a chrześcijanie dyskryminowani i zmuszani do odrzucenia Chrystusa. Pomoc Kościołowi w Potrzebie zajmuje się wspieraniem nowej ewangelizacji, a także udzielaniem duchowej siły Kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Dziękuję za wszelkie złożone ofiary.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alinę Szadkowską. Niech spoczywa w pokoju.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz