Ogłoszenia duszpasterskie na 22.11.2020 r.

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej

1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1900. W dzień powszedni o 1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • wypominki, podczas których będziemy się modlić „Koronką do Miłosierdzia Bożego”, dzisiaj o godzinie 1830, a do końca listopada po Mszy św. wieczornej. Karty wypominkowe wyłożone są na ławce przy wyjściu z kościoła. Na karcie można napisać dzień w którym chcemy, aby się modlono za naszych zmarłych;
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Za tydzień 29 listopada, w I Niedzielę Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele bezpośrednio przed lub po Mszy św. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie po Mszy św. śniadań dla dzieci.

4. Parafialny Zespół Caritas z I niedzielą Adwentu rozpocznie też akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. sprawowanych do południa nabyć będzie można świece wigilijne i kartki świąteczne, a także kalendarze Adwentowe dla dzieci. Ze względu na małą ilość osób bezpośrednio zaangażowanych w parafialne dzieło Caritas po Mszy św. wieczornej nie będzie możliwości zakupienia świec wigilijnych.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także drogą telefoniczną lub mailową.

6. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Szewczyk. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz