Ogłoszenia duszpasterskie na 22.10.2023 r. – 29 niedziela zwykła

Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga. Słowa Jezusa to coś więcej niż zachęta do płacenia podatków i odpowiedzialnego zaangażowania w życie społeczne. To wezwanie do tego, by uznać obecność i autorytet Boga we własnym życiu, a także zobaczyć w sobie i w innych Jego obraz. Prośmy, by Bóg udzielił nam daru mądrości i pozwolił patrzeć na sprawy tego świata z właściwej perspektywy.

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek, od godz. 1700 do 1745;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
  • Nabożeństwo różańcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W piątek różaniec odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup parafialnych.

2. Spotkania formacyjne:

  • młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania poniedziałek, 23 października o godz. 1830 w kościele.

3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, o godzinie 2000 odbędzie się wieczór muzyki organowej. Wykonane zostaną utwory organowe m.in.: Bacha, Pachelbela i Hessego w aranżacji pana Piotra Cholewy i pana Stanisława Dziechciarza. Serdecznie zapraszamy.

4. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ostatniej ławce wyłożone są karty wypominkowe. Karty wspominkową oznaczone są cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

5. W tym roku po raz pierwszy 2-go listopada o godz. 1800, w Dzień Zaduszny, odprawimy uroczystą Msze Świętą zbiorową, tzw. „kolektywną”, w intencji zmarłych powierzonych naszym modlitwom z prośbą o dar życie wiecznego. Zmarłych za których będzie w Dzień Zaduszny sprawowana Msza św kolektywna można zgłosić w zakrystii naszego kościoła po każdej Mszy Świętej lub w biurze parafialnym (w środę od godz. 1900 do 2000).

6. Cały czas można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W tym roku, jako wspólnota parafialna, zobowiązani jesteśmy pomóc szczecińskiemu seminarium kwotą wysokości 6300 zł. Obecnie zebrane mamy 5950 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” oraz biuletyn parafialny „Okno”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz