Ogłoszenia duszpasterskie na 22.10.2017 r. – 29 niedziela zwykła

Jezus mówi dziś w Ewangelii: „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Choć naszym celem jest życie wieczne, to jednak jesteśmy osadzeni w konkretnej ziemskiej rzeczywistości. Często doświadczamy wątpliwości w określeniu granic w naszym życiu. Potrzebny nam jest jasny system wartości oraz kierowanie się uczciwością wobec samych siebie i innych ludzi, a także wobec Boga. Eucharystia jest dla nas umocnieniem, abyśmy mogli być jako źródło światła w świecie.

 

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej,
  a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca i Matki w Modlitwie. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku . Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwa do św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • I rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 23 października o godz. 1830 w kościele;
 • Matki w Modlitwie , piątek 27 października po Mszy św. w domu parafialnym;
 • koło plastyczne, sobota 28 października o godz. 1100 w domu parafialnym;

 

 1. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca
  w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

 

 1. Dzisiaj gościmy siostrę Kingę, która jest inicjatorem budowania w Szczecinie Pustelni de Foucalud. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość wesprzeć finansowo powyższe dzieło.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski
  i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w środę w biurze parafialnym.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz