Ogłoszenia duszpasterskie na 22.1.2023 r. – 3 niedziela zwykła

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nim obietnice – pewne. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo.

1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się  o godz. 1630, a w sobotę godz. 14.00. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Jeśli ktoś chciałby przyjąć księdza po kolędzie w ramach tzw. „uzupełnień” to można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św. Porządek kolędy w tygodniu od 23 do 28 stycznia 2023 r.:

  • 23 stycznia (poniedziałek): ul. Wiankowa
  • 24 stycznia (wtorek): ul. Kaczeńców,  Słoneczników, Mokra
  • 25 stycznia (środa): ul. Zawiła, Narożna
  • 26 stycznia (czwartek): ul. Junacka, Przesmyk, Stawna
  • 27 stycznia (piątek): ul. Wiśniowa, Moczarowa
  • 28 stycznia (sobota): ul. Macierzanki

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

2. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy jest  zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 28 stycznia o godz. 1100.

4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy, organizowany przez naszego Pana organistę Piotra Cholewę.W programie utwory organowe, skrzypcowe i wokalne o tematyce świątecznej. Gościnnie wystąpi m.in. tenor – Krzysztof Machowski.

5. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

6. Po Mszy św. na placu przed wejściem do kościoła zbierane będą datki do puszki na Papieskie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Kirch in Not”. Podstawowym celem stowarzyszenia jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi na całym świecie. W ponad 50 krajach chrześcijanie są prześladowani, a w 70 krajach na świecie wiara jest ograniczana, a chrześcijanie dyskryminowani i zmuszani do odrzucenia Chrystusa. Pomoc Kościołowi w Potrzebie zajmuje się wspieraniem nowej ewangelizacji, a także udzielaniem duchowej siły Kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Dziękuję za wszelkie złożone ofiary.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz