Ogłoszenia duszpasterskie na 22.08.2021 r. – 21 niedziela zwykła

Czyż i wy chcecie odejść? – zapytał Jezus uczniów. „Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” – odpowiedzieli. Gromadzi nas Pan na Świętej Wieczerzy, abyśmy nie tylko słuchali słów życia wiecznego, ale i zostali posileni chlebem na życie wieczne. Niech ta świadomość pomoże nam otworzyć serca na działanie Bożej łaski.

1. Msze św. w naszym kościele sprawowane są: w niedziele o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 900 a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. W czwartek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

4. Z początkiem września nastąpi wznowienie peregrynacji poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jeśli są rodziny chętne po wakacjach przyjąć do swojego domu po raz pierwszy lub kolejny ikonę św. Józefa to zapraszam po Mszy św. do zakrystii, aby zapisać się na listę.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Urszulę Pleskacz. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz