Ogłoszenia duszpasterskie na 22.07.2018 r. – 16 niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii widzimy ludzi podążających za Jezusem, aby słuchać Jego nauczania. Przychodzili ze wszystkich miast. Nie dawali nawet odpocząć Jezusowi i Apostołom. Również i my Go potrzebujemy. Ile w nas jest takiego głodu słuchania słów Jezusa i przebywania w Jego obecności?

1. Msze św. w lipcu i sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana jest o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. W środę, 25 lipca obchodzić będziemy święto św. Jakuba Ap. Tego dnia przypada też wspomnienie św. Krzysztofa. W sposób szczególny na Mszy św. O godz. 1800 będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Po Mszy św. Na parkingu przy kościele odbędzie się pobłogosławienie pojazdów.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.

4. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

5. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji proszę, aby do końca wakacji uregulowały ostatnią wpłatę wysokości 1370 zł i 50 euro. (Cały koszt pielgrzymki to 3870 zł i 50 euro)

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Kojpasz. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz