Ogłoszenia duszpasterskie na 22.07.2014 – XII niedziela zwykła

Każda niedziela jest dla nas okazją do uporządkowania wartości, którymi kierujemy się w życiu. O tym, że najważniejszy ma być dla nas Pan Bóg przypomina nam dziś sam Jezus, który mówi: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Prośmy w czasie tej Mszy św. abyśmy chcieli każdego dnia liczyć się z Bogiem.

1. W piątek, 27 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Ze względu na powyższą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tradycji polskiej do czwartku 26 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W piątek Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. odprawiane jest nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia zachęcamy do prywatnej modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Zbiórka ministrantów i scholii muzycznej w czwartek, 26 czerwca o godz. 17.00.

4. Z niedzielą 29 czerwca zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 12.30.

5. Zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Piotra w niedzielę 29 czerwca o godz. 11.00. Solenizanta otoczmy naszą modlitwą.

6. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o wpłacenie do końca czerwca III raty w wysokości 700 zł. W miarę możliwości można dokonywać też wpłaty IV raty (ostatniej) w kwocie 270 euro. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów odbędzie się we wtorek 24 czerwca o godz. 19.00 w domu parafialnym.

7. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszki datki na dofinansowanie akcji „Lato 2014”, polegającej na organizowaniu dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zagrożonych patologią wypoczynku wakacyjnego. Za pomoc dziękuję.

8. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2014/2015. Z końcem wakacji rozpocznie działanie niepubliczne przedszkole Montessori działające przy parafii i wychowujące dzieci w duchu wartości kościoła rzymskokatolickiego. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej.

9. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest kolejny numer biuletynu parafialnego „OKNO” – „Osowskiego Katolika Nowina”. Biuletyn w okresie wakacyjnym nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem nowego roku szkolnego. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do ukazywania się biuletynu parafialnego „OKNO”. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie w czerwcu uciekajmy się do Serca Jezusowego z prośbą o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Dublicką. Niech spoczywa w pokoju.

12. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; pani organistce i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz