Ogłoszenia duszpasterskie na 22.05.2022 r. – 6 niedziela Wielkanocna

1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900

2. W czwartek 26 maja – Dzień Matki. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 900 i podczas nabożeństwa majowego  w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości, troski i kształtowania osobowości każdego dziecka.

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Koło plastyczne w sobotę 28 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

6.  W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, 29 maja br., odbędzie się w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w sobotę 28 maja o godz. 1000. Przygotowanie i posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości komunijnych w piątek 27 maja o godz. 1900.

7. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 1230.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz