Ogłoszenia duszpasterskie na 22.04.2018 r. – 4 niedziela wielkanocna

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy” – usłyszymy dziś słowa św. Jana, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie, na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego nasz Dobry Pasterz nas prowadzi.

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Młodzież przyjmująca w tym roku sakrament bierzmowania według harmonogramu zamieszczonego w obecnym numerze biuletynu parafialnego Okno i na internetowej stronie parafialnej. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony przez Ks. Abp. Andrzeja Dzięgę 4 maja o godz. 1800;
  • I rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 1830;
  • Matki w Modlitwie w piątek 27 kwietnia o godz. 1900;
  • Chór parafialny w piątek 27 kwietnia o godz. 2000.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. 26 kwietnia (czwartek) o godz 1900 w Bazylice Mniejszej pw. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy 3 w Szczecinie odbędzie się koncert dyplomowy studenta Edukacji Artystycznej z dyscypliny Dyrygentura Chóralna – Filipa Bańkowskiego, pełniącego funkcję organisty w naszej parafii. W programie muzyka chóralna organowa i wokalna. Serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy harmonogram spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej nieustającej pomocy.

Proboszcz