Ogłoszenia duszpasterskie na 22.03.2020 r. – 4 niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w niedzielę Laetare, czyli niedzielą radości jak i w kolejne dni powszednie Msze św. sprawowane są według stałego porządku. Rekomenduje się, aby przy podejmowaniu decyzji o udziale we Mszy św. rozważyć zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Konferencji Episkopatu Polski. Informujemy, że w naszym kościele przestrzegane są wszystkie zalecenia powyższych instytucji, które mają zapewnić bezpieczeństwo wiernym uczestniczącym we Mszy św.

Frekwencja na Mszach św. z niedzieli 15 marca: godz. 8.00 – 13 osób, godz. 9.30 – 5 osób, godz. 11.00 – 8 osób, godz. 12.30 – 5 osób, Gorzkie Żale – 6 osób, 19.00 – 4 osoby.

2. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św.o godz. 1800. 

3.. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. (około godz. i 1830);
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Od poniedziałku do soboty o godz. 1500 odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji wygaśnięcia pandemii. Jednocześnie do Mszy św. istnieje możliwość indywidualnego nawiedzenie świątyni.

5. Wszystkie grupowe spotkania formacyjne do świąt Wielkanocnych są odwołane.

6. Biuro parafialne czynne jest bez zmian. Przypominamy, że większość spraw administracyjnych można załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Wszystkie potrzebne do tego informacje są umieszczone na parafialnej stronie internetowej. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem, który cały czas jest do Państwa dyspozycji.

7. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei. 

Proboszcz.