Ogłoszenia duszpasterskie na 22.03.2015 r. – V niedzielę Wielkiego Postu

Pan Jezus przywołuje dziś przykład ziarna pszenicy, które aby mogło przynieść obfity plon, musi obumrzeć, inaczej zostanie tylko samo. Lękamy się samotności, że zostaniemy sami. A tymczasem kiedy nie zachowujemy naszego życia dla siebie, ale czynimy z niego dar dla innych, otrzymujemy znacznie więcej. I to jest konkretny wyraz miłości. Pan Jezus dał nam jej przykład, umierając za nas na krzyżu

1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi prof. dr hab. Stanisław Koczwara. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Możliwość spowiedzi w niedzielę podczas Mszy św. A od poniedziałku do środy od godz. 1830. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę 25 marca, biuro parafialne będzie nieczynne.

 2. W środę 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1900.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla zostanie odprawione w piątek 27 marca o godz. 18.30. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• I rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 23 marca, wyjątkowo o godz. 18.00.

• Osoby, które jeszcze nie składały publicznego wyznania wiary, a w tym roku planują przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Msze św. w niedzielę 29 marca o godz. 11.00;

• zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 28 marca o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 28 marca o godz. 11.00.

6. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Wystawiony jest też w kościele kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Także dzieci z parafialnego koła plastycznego prowadzą kiermasz dekoracji świątecznych Dziękuję za wszelkie wsparcie.

7. W przyszłą niedziele – Niedzielę Palmową – po Mszach świętych będzie można nabyć ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję charytatywną.

8. W długi weekend piątek – sobota – niedziela (5 – 7 czerwca br.) zapraszamy na pielgrzymowania do religijnych i patriotycznych zakątków naszej Ojczyzny, takich jak Jasna Góra, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice. Koszt autokaru, dwóch noclegów: w domu pielgrzyma na Jasnej Górze i w Kalwarii Zebrzydowskiej, ubezpieczenia i parkingi wynosi 350 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. W planie między innymi jest apel jasnogórski, Koronka do Bożego miłosierdzia w Łagiewnikach, dróżki
kalwaryjskie i kremówki papieskie w Wadowicach. Serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. „L’osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym mi. in. znajdziemy harmonogram obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz