Ogłoszenia duszpasterskie na 22.02.2015 r. – I niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

2. Spotkania formacyjne:

• pierwszy rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 23 lutego o godz. 18.30;

• koło plastyczne w sobotę 28 lutego o godz. 11.00;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 01 marca po Mszy św. o godz. 9.30.

3. Dzisiaj jest wśród nas Romcio Tomcio autor rymowanych Ewangelii, który promuje, a także będzie podpisywał swoją najnowszą książkę – drugi tomik rymowanych biblijnych opowieści, na rok liturgiczny B. Jest to rymowany przewodnik dla dzieci przed każdą niedzielną Mszą Świętą i pomysł by razem z dziećmi zagłębiać się w Boże Słowo. Zachęcamy do wsparcia Romcia Tomcia.

4. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii w terminie: 16-25 września 2015 r. Plan 10-dniowej pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń przed kościołem. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca przed wejściem do kościoła będą zbierane datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia potrzebują. Tego dnia przypada też Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. W związku z tym zbierane będą też do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” z planszą dla dzieci do zbierania obrazków za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie, intencje na najbliższy tydzień, czy artykuł mówiący o odpuście za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Żórawskiego. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz