Ogłoszenia duszpasterskie na 21.11.2014 r. – IV niedziela Adwentu

Dzisiaj w Ewangelii usłyszymy Maryję, która mówi podczas Zwiastowania: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”. Przypatrując się Maryi przyjmującą wolę Bożą i oczekującą na narodzenie Jezusa, starajmy się uczynić to zdanie naszą modlitwą w bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w Święta Narodzenia Pańskiego:

• 24 grudnia (środa) – wigilia Narodzenia Pańskiego – godz. 22.00 i 24.00;

• 25 grudnia (czwartek) – Narodzenie Pańskie – porządek niedzielny;

• 26 grudnia (piątek) – porządek niedzielny.

2. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy:

• 26 grudnia (piątek) – święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. W tradycji polskiej tego dnia w czasie Mszy świętej rzucano zboże w kierunku kapłana na pamiątkę kamienowania św. Szczepana.

• 27 grudnia (sobota) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na pamiątkę wydarzeń z życia św. Jana podaje się w kościołach wiernym poświęcone wino do picia, by nie szkodziła im żadna trucizna.

• 28 grudnia(niedziela) – święto Świętej Rodziny.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

4. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj w kościele po każdej Mszy świętej.

5. W okresie od Świąt Bożego Narodzenia aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

6. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2015 r., tj. po Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zbiórka ministrantów w sobotę 27 grudnia o godz. 11.00 w domu parafialnym

7. Paczki żywnościowe dla ubogich wydawane będą w poniedziałek od 1600 do 1700 w domu parafialnym. Dziękuję wszystkim osobom, które wsparły powyższe dzieło.

8. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany na przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu adwentowych śniadań. Paniom z parafialnego Caritasu za zaangażowanie się w dzieło świątecznej pomocy. Księdzu Zbigniewowi i najbliższym współpracownikom za wszelką pomoc Bóg zapłać. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną pragnę wyrazić wdzięczność.

9. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne parafii zebrane zostało 2500 zł. istnieje możliwość przekazane darowizny na cele kultu religijnego, którą można odliczać od swojego dochodu. Dla osób fizycznych wysokość odliczania wynosi do 6%, a dla osób prawnych do 10% rocznego dochodu wykazywanego w zeznaniu podatkowym. Jeśli chcemy skorzystać z tego odliczenia to darowizna musi zostać przekazana na konto parafii do końca tego roku. Uzyskany m.in. w ten sposób dochód przeznaczony zostanie na kolejny etap przebudowy wnętrza naszego prezbiterium i przygotowanie go do konsekracji oraz instalację systemu grzewczego w kościele. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz