Ogłoszenia duszpasterskie na 21.10.2018 r. – 29 niedziela zwykła

W dzisiejszej antyfonie na wejście pojawia się wezwanie: „Wołam do Ciebie, bo Ty mnie, Boże, wysłuchasz”. U Boga możemy szukać pomocy i opowiadać Mu o trudnych sprawach, a także o bliskich nam osobach. Jezus zna nasze słabości i pojawiające się czasem wątpliwości, ale On nas nie odrzuca. Podczas Mszy św. wołamy z ufnością do Boga, wierząc, że nas wysłucha.

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, czas modlitwy w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Prosimy także o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach europejskich.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca;
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • II przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 22 października o godz. 1830 w kościele (różaniec św.);
  • Matki w Modlitwie, piątek, 26 października po Mszy św. w domu parafialnym;
  • chór parafialny, piątek, 26 październik, o godz. 2000 w domu parafialnym;
  • kandydaci na ministrantów, sobota 27 października o godz. 1030 w domu parafialnym; 
  • koło plastyczne, sobota 27 października o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie. 

5. Nadal można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W tym roku jako wspólnota parafialna zobowiązani jesteśmy do wsparcia seminarium datkiem wysokości 4100 zł. Obecnie zebrane zostało 3400 zł. Za wszelką pomoc finansową i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6. Ostatniej niedzieli na zakup organów kościelnych do naszego kościoła zebrane zostało 2000 zł. Cały czas istnieje możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Dzieła Trzeciego Tysiąclecia zebrane zostało 800 zł. Dziękuję za złożone ofiary. Dzisiaj po mszach św. Na placu przykościelnym zbierane będą datki na wsparcie misji katolickich na świecie. 

7. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierę Paprota i śp. Pawła Lisowskiego. Niech spoczywają w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz