Ogłoszenia duszpasterskie na 21.1.2024 r. – 3 niedziela zwykła

Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!. Zmiana sposobu myślenia, do której wzywa Jezus, związana jest ze słuchaniem Jego słowa. Ono otwiera nas na prawdę, ono też daje życie. W przeżywaną dziś w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego otwórzmy nasze serca na przemieniającą moc słowa Jezusa.

1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1630. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Porządek kolędy w tygodniu od 22 do 26 stycznia 2024 r.:

  • 22 stycznia (poniedziałek): ul. Malwowa
  • 23 stycznia (wtorek): ul. Wiankowa
  • 24 stycznia (środa): ul. Mokra
  • 25 stycznia (czwartek): ul. Narożna
  • 26 stycznia (piątek): ul. Kluka

Jeśli ktoś chciałby przyjąć księdza po kolędzie w ramach tzw. „uzupełnień” to można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św. Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. 

2. Do końca stycznia Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Biuro parafialne do końca bieżącego miesiąca będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio lub telefonicznie do księdza.

3. W związku z rozpoczynającymi się zimowymi feriami szkolnymi dzisiaj i w niedzielę 28 stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 1230. (tzw. Msza św. dla dzieci)

4. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego. 

5. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne, odbudowę i renowację zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2100 zł. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

6. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz