Ogłoszenia duszpasterskie na 21.06.2020 r. – 12 niedziela zwykła

Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem.

1.  Z niedzielą 28 czerwca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. W środęprzypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 1800.  

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni jest po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu Litanii do Serca Pana Jezusa. w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

4. Spotkania formacyjne:

  • Na parafialnej stronie internetowej zamieszczony został harmonogram bezpośrednich przygotowań dzieci przystępujących we wrześniu do I Komunii Św.
  • Zbiórka ministrantów w sobotę, 27 czerwca o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Dzisiaj po Mszach świętych zbierane są datki do puszki  na  wakacyjny wypoczynek dzieci organizowany przez Caritas naszej Archidiecezji. Dziękuję za wszelkie wsparcia materialne.

7. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „L’Osservatore Romano”.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Wojciechowską. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz