Ogłoszenia duszpasterskie na 21.05.2023 r. – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Prośmy o dar otwartego serca, zdolnego rozpoznawać obecność Pana i świadczyć o Jego dobroci.

1. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800

2. W piątek 26 maja – Dzień Matki. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 1800 i podczas nabożeństwa majowego  w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości, troski i kształtowania osobowości każdego dziecka.

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. W tym roku przypada wówczas Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na wspólnotowe czuwanie modlitewne członków wspólnot, ruchów i grup parafialnych.

5. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej.

6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230 do grona liturgicznej służby ołtarza przyjętych zostanie dwóch chłopców. Polecamy modlitwie nowo przyjętych ministrantów. Chłopcom i ich rodzicom gratulujemy podjętej decyzji.

7. W niedzielę 28 maja br., odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w sobotę 27 maja o godz. 1000. Przygotowanie i posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości komunijnych w piątek 26 maja o godz. 1900.

8. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na Mszy św. o godz. 1230. Próba dzieci w środę, 31 maja o godz. 1900 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 2 czerwca od godz. 1700 do 1745.

9. W niedzielę, 4 czerwca po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się rodzinny dzień dziecka -„Dzieci dzieciom”. W programie: integracyjne warsztaty manualne; pokaz iluzji i żonglerki oraz baniek mydlanych; dostępny będzie dla dzieci dmuchany zamek i inne dmuchańce; cukrowa wata i słodycze. Podczas festynu przeprowadzona zostanie kwesta dla onkologicznie chorych dzieci. Organizatorem rodzinnego dnia dziecka są działające przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin. Patronat medialny Radio Plus Szczecin.

10. 8 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

11. Ostatniej niedzieli  na inwestycje parafialną – renowację i odbudowę zabytkowego muru przykościelnego zebrane został 2500 zł. Dziękuję za wsparcie finansowe. 

12. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz